رویال مد | مجله تخصصی مد و زیبایی

کفش پاشنه بلند

چگونه کفش پاشنه بلند بپوشیم و راحت باشیم؟

پوشیدن کفش پاشنه بلند برای خانمها کاری عادی و البته مهم است درحدی که حتی دردو ناراحتی آن را به جان می خرند.اما راه حل های خوبی هم وجود دارد.

از هر خانمی در مورد کفش پاشنه بلند بپرسید احتمالا می گوید که پاشنه های کفش او بهترین دوستش هستند. یک پاشنه خوب می تواند یک شخصیت خاص و سبکی دلربا به شما بدهد. اما همه ما می دانیم که پوشیدن کفش پاشنه بلند برای مدت طولانی می تواند دردناك و ناراحت کننده باشد و در حقیقت هر لحظه درد آن بیشتر می شود.

این درد ممکن است از انگشتان پا، ساق پاها و همه پاها شروع شود و کم کم خود را در صورتتان نمایان کند. اما چند راهکار ساده وجود دارد که می تواند به حل این مسائل کمک کند.باما در ادامه این مطلب از رویال مد همراه باشید.

راهنمای انتخاب کفش پاشنه بلند

ترفندهایی برای راحتی در کفش پاشنه بلند

1. دور انگشتان پای خود را نوار چسب بپیچید

انگشتان دوم و سوم پای خود را با یک نوار به هم بچسبانید. این کار فشار را در رگ کاهش می دهد و باعث می شود زمانی که شما برای مدت طولانی کفش پاشنه بلند می پوشید پای شما ورم نکند.


2. روی پا ها ضدعرق بزنید

برای جلوگیری از تاول زدن روی پای خود، بر روی آنها ضد عرق بزنید. همچنین این کار به شما کمک می کند به راحتی از  لغزیدن و یا لیز خوردن پاها در کفش پاشنه بلند جلوگیری کنید.


3. گشاد کردن کفش پاشنه بلند تنگ با کیسه زیپ دار

زمانی که کفش پاشنه بلند می خرید ممکن است کفش زیبای مورد پسندتان برای شما کمی تنگ باشد. برای انعطاف پذیری کفش، یا به اصطلاح جا باز کردن آن، می توانید یک کیسه زیپ دار را از آب پر کنید و داخل کفش قرار دهید. سپس کفش ها را داخل فریزر قرار دهید تا آب به یخ تبدیل شود، وقتی که آب کاملا یخ  زد کفش را در آورده و یخ را از آن بیرون بیاورید. با این ترفند کفش شما  آماده است تا به راحتی آن را  بپوشید.


4. استفاده از سشوار و جوراب

برای گشادکردن کفش پاشنه بلند خود که پاهایتان را اذیت می کند می توانید یک جفت جوراب ضخیم بپوشید و کفش ها را پایتان کنید، حال سشوار را روی درجه گرم گذاشته و به مدت یک دقیقه روی هر یک از کفش ها بگیرید. گرما کفش را نرم می کند کفش را به شکل پاهای شما در می آورد.


5. بعد از کفش پاشنه بلند خود، کفش مسطح نپوشید

برای استراحت دادن به پاها بعد از پوشیدن کفش پاشنه بلند، بلافاصله کفش پاشنه صاف نپوشید. بهتر است ابتدا یک کفش پاشنه متوسط بپوشید و پس از گذشت مدت زمانی کفش پاشنه صاف بپوشید. با اینکار به پای خود اجازه داده اید که بتواند خود را با تغییر ارتفاع منطبق کند.


6. از کاغذ سمباده استفاده کنید

کاغذ سمباده را زیر کفش پاشنه بلند بکشید. این کار باعث می شود که کفش های شما از لغزش حفظ شود و مانع از افتادن یا سقوط شما شود.


7. قرار دادن پدهای ژله ای در کفش

سعی کنید همیشه کفش پاشنه بلند خود را با پد ژله ای بپوشید، زیرا این امر باعث راحتی پای شما می شود.


8. پاهای خود را نرم کنید

پای خود را به مدت 20 دقیقه در آب گرم بگذارید تا آرام و نرم شود. این روند را یک شب قبل از پوشیدن کفش پاشنه بلند خود انجام دهید تا پاهای تان به خوبی نرم شود.


9. بعد از ظهر برای خرید کفش نروید!

با نزدیک شدن روز به زمان غروب آفتاب،اندازه پاهای شما افزایش پیدا می کنند، و این بهترین زمان برای انتخاب کردن کفش پاشنه بلند مناسب است.