رویال مد | مجله تخصصی مد و زیبایی

چگونه مدل موی مناسب با شکل صورت مان انتخاب کنیم؟!

مانند لباس‌هایتان، مدل موهای شما هم به یک اندازه مناسب نیستند. اما برخلاف لباس‌هایتان، بعد از یک روز گشت و گذار می‌دانی چه مدلی به شما می آید،اما در مورد مدل مو اینور نیست و اگر اشتباه کنید دیگر راه بازگشتی ندارید.

به همین دلیل است که پیش از رفتن به زیر قیچی سلمانی، ارزش دانستن آن را دارد که کدام سبک‌ها به بهترین شکل،چهره شما را شکل می‌دهند.هر چه باشد، یک اینچ بیشتر در اینجا و یا کمی از موهای صورت می‌تواند این تفاوت را ایجاد کند.باما در ادامه این مقاله از رویال مد همراه باشید تا به شما بگویم که چه مدل موی مناسب صورت شماست.


شکل صورتتان چه مدلی است؟

اما چطور می‌توانید بفهمید که صورت تان چه شکلی است ؟ ساده است. اول، دست خود را با یک خط‌کش قابل‌انعطاف بازو بگیرید. سپس، اندازه‌گیری‌های زیر را در نظر بگیرید، هر کدام از آن‌ها را ثبت کنید:

 • پیشانی: اندازه‌گیری صورت خود را از قوس ابرو تا قله قوس بعدی ابرو بگیرید و در نقطه مقابل ، اندازه‌گیری کنید.
 • گونه های پنهان: شروع و پایان دادن به قسمت پر جنب و جوش زیر گوشه بیرونی هر چشم را در سراسر گونه های خود اندازه گیری کنید.
 • خط فک: از نوک چانه خود را به زیر گوش خود اندازه گیری کنید در نقطه ای که زاویه ی فک خود را به سمت بالا قرار دهید، این تعداد را دو برابر کنید تا اندازه ی زاویه ی خود را اندازه گیری کنید.
 • طول صورت: اندازه‌گیری از مرکز موی سر تا نوک چانه تان.

هنگامی که این اندازه‌گیری‌ها را انجام دادید ، توجه کنید که کدام یک از چهار عدد است، و سپس با پروفایل های زیر مقایسه کنید تا ببینید کدام بهترین شکل چهره شما را توصیف می‌کند:

 • بیضی:طول صورت بزرگ‌تر از عرض استخوان گونه است و پیشانی بیشتر از فک است. زاویه آرواره به جای تیز گرد است.
 • مربع:همه اندازه‌گیری‌ها نسبتا شبیه هم هستند. زاویه آرواره به جای گرد بودن تیز است.

 • مستطیل:طول صورت بزرگ‌ترین اندازه‌گیری است. استخوان گونه، استخوان گونه و فک آن‌ها شبیه به هم هستند.

 • گرد:استخوان‌های گونه و طول چهره اندازه‌گیری مشابهی دارند. آن‌ها بزرگ‌تر از پیشانی و فک هستند، که هم چنین سنجش مشابهی دارند. زاویه آرواره نرم بوده و بسیار کم‌تر تعریف شده‌است.

 • الماس:اندازه چهره بزرگ‌ترین است. سپس به ترتیب نزولی: استخوان گونه، پیشانی، و کوچک‌ترین فک است.همچنین شما چانه تیزی دارید.

 • قلب:پیشانی بیشتر از استخوان گونه و فک را اندازه‌گیری می‌کند. چانه تیزی دارد.

 • مثلثی:اندازه‌های خطی بزرگ‌تر از استخوان گونه هستند که بزرگ‌تر از پیشانی هستند.

زمانی که شکل چهره خود را مشخص کردید، اصلاح موی سر را از توصیه‌های تخصصی بعضی از barbers لندن به دست آورده‌ایم و برای شما می نویسیم،استفاده کنید.


صورت بیضی

بیضی

شکل صورت ایده‌آل برای زنان، یک بیضی است ولی در این حین مردانی که چهره بیضی شکلی هم دارند،باید خوشحال باشند. یک صورت متقارن و متناسب، شکل صورت بیضی خیلی شبیه به مدل موی شما است، پس شما یک مرد خوش‌شانسی هستید،انتخاب مدل مو به سبک مدل موهای پایین خیلی به تو بستگی دارد.

آرایشگر می‌گوید:بهترین سبک این است که موهای خود را از روی پیشانی بلند کنید تا کمی حجم و زاویه را در بالا به وجود آورید: مناسب‌ترین سبک یک بریدن کوتاه‌تر است: کوتاه در پشت و کناره‌ها و کمی طولانی‌تر در بالای سر، با یک خداحافظی در دو طرف.”

مدل مو برای صورت بیضی

طراح مو معروف،جیمی استیونز می‌گوید: شما هم چنین می‌خواهید از حاشیه جلویی اجتناب کنید، سنگینی زیادی روی پیشانی ملایم‌تر می‌شود و گردی صورت را افزایش می‌دهد.

آدام بردی، متخصص ترند می‌گوید:” و احساس رهایی از ریش خود را دارید: شما به موی صورت نیاز ندارید تا شکاف‌های نامتناسب در این پرونده را پر کنید، پس احساس آزادی کنید که موهایتان را اصلاح کنید.”

چندین الگوی مناسب

مدل مو برای صورت بیضی


صورت مربع

مربع

با در نظر گرفتن چهره ایده ال مردانه، شکل صورت مربعی توسط فک قوی، ۵۰ شکل، حتی خاصیت و ظاهر کلی تراشیده آن مشخص می‌شود.

شبیه به حالت بیضی، این یک پایه عالی برای بیشتر سبک‌ها است و به اندازه کافی متنوع است که با مدل‌های موی خیلی کوتاه و بلند نیز کار کند.فقط به خاطر داشته باشید که هر چه کوتاه‌تر باشید،بیشتر به نظر می‌رسد که پیش‌نویس را انتخاب کرده‌اید.نه این که به شما خوب خدمت نمیکند.

حالت صورت مربع

استیونز می‌گوید:مدل موی کلاسیک، پاکیزه، شکل مربعی را تکمیل می‌کند،به نظر می‌رسد که نزدیک به هم و دارای لایه‌های کوتاه است.

چندین الگوی مناسب

مدل موی صورت مربع


صورت مستطیلی

مستطیل

طولانی‌ترین شکل صورت، یک چهره مستطیلی بین یک بیضی و یک مربع قرار می‌گیرد، اما نیاز به یک مدل مویی ظریف دارید تا مطمئن شوید که این شکل حتی طولانی‌تر از آن نیست.

نیکولاو توضیح می‌دهد:چون یک چهره مستطیل‌شکل طولانی‌تر به نظر می‌رسد، مهم است که اگر در بالا نگه دارید ، از گرفتن دو طرف خیلی کوتاه اجتناب کنید چون این سبک تنها طول چهره را برجسته می‌کند.”

مدل موی چهره مستطیلی

جیمی استیونز یک سبک را پیشنهاد می‌کند که اجازه می‌دهد مو به کناره‌ها و / یا از روی پیشانی به عرض دیگر برسد و اطمینان حاصل کند که صورت شما باریک‌تر از چیزی که هست نیست.

آدام بردی می‌گوید:در نهایت، هیچ وقت با ریش دو نفر ریش نداشته باشید، بنابراین به جای آن موهای صورت خود را امتحان کنید که از ته‌ریش تا ریش کوتاه فاصله دارد تا هر گونه شکافی را پر کند.”

چندین الگوی مناسب

مدل موی صورت مستطیل


صورت گرد

گرد

گرد کردن با چانه گرد و نه خطوط و یا زاویه مشخص، یک صورت گرد، از اصلاح موی سر که به آن تعریف می‌کند، کمک می‌کند.

جیمی استیونز می‌گوید: اگر صورت گردی داشته باشید، به میدان فکر کنید. از آنجا که چهره‌های گرد در راه زوایای طبیعی کمی دارند، شما باید این توهم ساختار را با موهای خود ایجاد کنید. یک سبک با ارتفاع در بالا که در دو طرف محکم گرفته می‌شود، مانند یک موی پف کرده و یا یک سطح صاف خوب برای اضافه کردن ساختار، مانند حاشیه جلویی.”

مدل موی صورت گرد

آدام بردی می‌گوید:گوشه‌های میدان در قسمت رکود بلند موهای شما هر یال نرم را تیز خواهد کرد. ریش مربع کامل هم چنین به باریک کردن ناحیه چانه کمک می‌کند و به ظاهر فک جلوه بهتری میدهد.

چندین الگوی مناسب

مدل مو صورت دایره


صورت الماس

الماسی

باریک در چانه و پیشانی، با عرض بر روی گونه‌ها، این الماس یکی از شکل‌های صورت کمیاب است. به همین دلیل این مساله دارای برخی الزامات تخصصی است تا اطمینان حاصل شود که همنام خود می‌باشد.

جیمی استیونز می‌گوید:مدل موی که عرض پیشانی و ناحیه چانه را به آن اضافه می‌کنند، بهترین شرط شما هستند، در حالی که بیشتر سبک‌هایی که پشت گوش‌ها کشیده می‌شوند، برای برجسته کردن ساختار استخوانی شکل لوزی بزرگ هستند.”

مدل مو صورت الماسی

اما با توجه به عرض استخوان گونه، مدل مویی که در دو طرف قرار دارد فقط باعث می‌شود که گوش‌های شما بزرگ‌تر به نظر برسند.

خطوط و لایه‌های نرمتر برای این شکل ظاهری بهتر هستند و برای نرم کردن زوایای طبیعی آن تلاش می‌کنند. اگر می‌خواهید کمی سایز را به یک چانه باریک‌تر اضافه کنید،یک حرکت پهلو یا کناره عمیق را امتحان کنید و یک سایه ۵ سانتی را در نظر بگیرید.

چندین الگوی مناسب

مدل موی صورت الماس


صورت قلب

قلب

بر روی شقیقه‌ها و موی پیشانی، رفته رفته به یک نقطه در چانه باریک می‌شود، قلب ( نسبتا نادر ) از چند خطای نوری استفاده می‌کند تا به نظر برسد که متناسب با آن باشد.

استیونز می‌گوید: از اصلاح موی که بسیار تنگ هستند اجتناب کنید چون این کار محدودیت چانه و عرض پیشانی را برجسته خواهد کرد.

مدل مو صورت قلب

در این حالت موی صورت نیز کلیدی است و بخش زیادی از نیاز به چانه باریک و فک را اضافه می‌کند.بردی می‌گوید:همانند شکل چهره الماس، ریش به یک شکل قلب کمک می‌کند تا در نیمه باریک‌تر و باریک‌تر سرش به اوج برسد.”

چندین الگوی مناسب

مدل موی صورت قلب


صورت مثلث

مثلث

به خاطر پیشانی باریک و فک پهن، یک چهره مثلثی‌شکل نیاز به رفتار مخالف شکل قلب دارد.

جیمی استیونز می‌گوید:یک سبک با حجم با این یکی پادشاه است، بیشتر طول می‌کشد ، طول بینی بیشتر با کناره‌های تر می‌شود تا عمق بیشتری به آن اضافه شود.”

مدل مو صورت مثلث

در مورد ریش، بیشتر به نظر می‌رسد که کمی ته‌ریش داشته باشد. اما با توجه به برجستگی فک در این مورد، بهتر است که موهایتان را اصلاح کنید.

چندین الگوی مناسب

مدل موی صورت مثلث

امیدوارم توانسته باشیم راهنمای لازم را در این بخش برای شما به ارمغان آورده باشیم.برای انتخاب مدل موی اص حتما به حالت صوررت و چهره خودتان توجه کنید.