رویال مد | مجله تخصصی مد و زیبایی

کفش پاشنه بلند

با 8 مدل خاص و شیک پاشنه کفش بیشتر آشنا شوید!

انتخاب یک کفش درست می‌تواند اعتماد به نفس‌تان را بالا ببرد و البته انواع پاشنه دارهای راحت و مناسب، می‌توانند در یک گام فرم بدن‌تان را زیباتر نشان دهند.

همه خانم‌ها کم و بیش با انواع مدل پاشنه و کفش‌های پاشنه‌دار آشنایی دارند، اما دنیای پاشنه‌ها گسترده و متنوع‌تر از آن است که فکر می‌کنید. از انواع کفش مهمانی و مجلسی تا کفش‌های روزمره و راحت یا بوت و نیم بوت‌های زمستانی؛ در دنیای کفش‌ها انتخاب مدل پاشنه اهمیت دارد.

پس نام انواع پاشنه‌ها را بدانید و بهترین‌ها را برای هر موقعیت انتخاب کنید.باما در ادامه این مقاله از رویال مد همراه باشید.تا با این 8 مدل بیشتر آشنا شوید.

کفش پاشنه بلند زنانه

1) پاشنه کفش بلاک (Block Heel)

پاشنه‌ کفش بلاک نه تنها فوق خوش فرم دیده می‌شوند بلکه پاشنه‌های محکمی هستند که وزن بدن را روی پا به شکل درستی تقسیم می‌کنند و بنابراین فشار را از پنجه برمی‌دارند. همه این ویژگی‌ها باعث می‌شود کفش‌های پاشنه بلاک از جمله راحت‌ترین پاشنه‌دارها باشند.


مدل کفش مجلسی زنانه شیک

2) پاشنه کفش کوبایی (Cuban Heel)

پاشنه‌های کوبایی از مدل کفش‌های کلاسیک پاشنه‌دار مردانه الهام گرفته شده‌اند و بنابراین در انواع کفش‌های آکسفورد، لوفر، نیم بوت‌ها و دیگر کفش‌های زنانه جلوبسته و بنددار رسمی به کار می‌روند. اندازه این مدل پاشنه، معمولا کوتاه یا متوسط و فرم آن کمی مخروطی است.


مدل صندل مجلسی زنانه 2018

3) پاشنه کفش کاما (ویرگولی) (Comma Heel)

از اسم این مدل پاشنه کفش معلوم است که فرمی شبیه به کاما یا همان ویرگول انگلیسی دارد. فرم هلالی و ظریف این پاشنه، شکلی منحصربه فرد و چشمگیر به آن می‌دهد که البته استایلیست‌ها و طراحان مد نیز همیشه به آن علاقه‌مندند.


مدل نیم بوت زنانه شیک جدید

4) پاشنه کفش مخروطی (Cone Heel)

انواع پاشنه کفش مخروطی معمولا از بالا حالتی ضخیم و محکم دارند و در پایین شکلی باریک و ظریف پیدا می‌کنند. این مدل پاشنه در انواع کفش زنانه با ارتفاع‌های مختلف به کار می‌رود، کاربردی و همیشه روی مد است.


مدل کفش پاشنه بلند مجلسی 2018

5) پاشنه کفش دکوری (Decorative Heel)

چیزی رویایی‌تر از پاشنه‌های تزیین شده و دکوری در یک کفش زنانه وجود دارد؟ وقتی طراحان ذهن خلاق خود را آزاد می‌گذارند، می‌توانیم شاهد پیدایش یک فرم خاص از پاشنه کفش باشیم. برای مهمانی‌‌ها یک انتخاب رویایی داشته باشید!


مدل کفش پاشنه کوتاه مجلسی شیک

6) پاشنه کفش گربه‌ای (Kitten Heel)

پاشنه‌ کفش مدل گربه‌ای برای کسانی مناسب است که با راه رفتن روی پاشنه بلندها راحت نیستند یا قدبلند هستند اما دلشان نمی‌خواهد از لذت پوشیدن کفش پاشنه بلند محروم باشند.

این مدل پاشنه زنانه معمولا نازک و زیر 7 سانتی متر است.


مدل کفش پاشنه کوتاه مجلسی زنونه

7) پاشنه کفش قره قره‌ای (Spool Heel)

این مدل پاشنه کفش نیز حالتی دکوراتیو و تزیینی دارد که از مد و سبک دوره باروک (Baroque) الهام گرفته شده است. فرم این پاشنه، شکل ساعت شنی دارد و برای استایل مجلسی مناسب است.


 مدل کفش پاشنه بلند راحت زنونه

8) پاشنه کفش مربعی (Square Heel)

شکل پاشنه‌ کفش مربعی به پاشنه‌های بلاک (Block Heels) نزدیک است، آن‌ها ضخیم و مربعی شکل هستند و در ترکیب با کفش‌های روباز با پنجه باریک، یک شکل کامل و زیبا را به وجود می‌آورند.

در آخر برای آنکه با پاشنه‌دارها آشتی کنید و بتوانید راحت‌ترین کفش پاشنه بلند زنانه را انتخاب کنید،لازم است قوانین کفش‌های پاشنه بلند راحت را بدانید!

که در ادامه مقالات این بخش منتظر باشید که برایتان از قواعد و قاعده های پوشیدن کفش هم می گوییم.